4D Ultrazvuk - MUDr. Ludvík Zemánek - Gynekologická ordinace

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Moderní technologie umožňuje již několik let sledovat vývoj plodu, jakoby ani nebyl před námi skryt. 4D ultrazvuk umožňuje sledovat vývoj Vašich miminek v přímém přenosu. Radovat se, ale i s vysokou pravděpodobností odhalit případné vrozené vady včetně rozštěpových, stejně tak i celistvosti končetin. 4D ultrazvuk se doporučuje provádět již od 13. týdne těhotenství. V menším těhotenství zobrazujeme celý plod, ve větším stupni těhotenství je lépe vidět podoba plodu. Program ultrazvukového 4D zobrazení krásně ukáže vývoj Vašeho miminka. Umožňuje pořizovat fotografie i kompletní vyšetření nahrávat na přenosná média. Vyšetření je určeno pro širokou veřejnost ne jen pro naše pacientky. Dojíždí za námi nastávající maminky z širokého okolí (Teplice, Louny, Žatec, Litvínov, Chomutov). Přijeďte i Vy a odvezte si krásné fotky a DVD nahrávku Vašeho drobečka.Co je 4D ultrazvukové vyšetření?
Až současné moderní přístroje umožňují zpracování obrovského množství dat i tzv. 4D zobrazení . 4D ultrazvuk přidává k trojrozměrnému zobrazení ještě dimenzi časovou. 4D představuje nejnovější ultrazvukové zobrazení, při němž rychle snímané trojrozměrné obrázky umožňují vyšetření plodu nebo jeho orgánů plasticky v reálném čase.

Výhody 4D ultrazvuku
V porovníní s 3D technologií ultrazvuk 4D umožňuje sledovat anatomii jednotlivých orgánů v reálném čase. Tzn. je možné detailně sledovat pohyby plodu, mimiku obličeje, srdeční činnost a další. Jinými slovy je vidět, co se s rostoucím miminkem v bříšku děje. Miminko se od počátku hýbe, otevírá pusinku, otáčí se. Postupně se začíná ismívat, otevírá oči, vyplazuje jazyk, cucá si prsty a mnoho dalšího. A toto vše můžete vidět přímo na obrazovce v naší ordinaci v Mostě.

Podobou táta nebo máma?
Rodiče ocení tento přístroji především díky vysoké kvalitě zobrazení detailů obličeje oproti klasickým 2D technologiím, kde se laik jen těžko orientuje. Ze 4D ultrazvuku získáte velmi reálnou fotografii podobnou klasické černobílé z fotoaparátu, což představy převádí v realitu.

Délka vyšetření na 4D
Ultrazvukové 4D snímání se sice neliší od klasického, ale celkově většinou zabere delší dobu. Je to zapříčiněno především polohou plodu, která není vždy optimální pro snímání a správné zobrazení.

Další možnosti 4D
Kvalitní ultrazvukové zobrazení umožňuje odhalit nejrůznější anomálie obličeje i jiné syndromy. Při zobrazení rozštěpových vad umožní nabídnout přesnou představu o jeho rozsahu, což výrazně může napomoci v následných možnostech nápravy. Při detekci genetických syndromů není většinou možné přesné syndromologické zařazení. Nicméně 3D zobrazení dovolí často již předem označit plody s možnou stigmatizací a upozorní rodiče na možnou přítomnost genetického syndromu po porodu.

Nedostatky 4D technologie
Využití 4D slouží jako doplněk ke klasickým 2D ultrazvukům. V případě špatné polohy plodu, nedostatku plodové vody, nedostačujících akustických podmínek, atd nezískáme kvalitní zobrazení ani zde.

Co nabízíme?
Při 4D ultrazvuku děláme:
    • několik fotografií na fotografický papír
    • záznam na CD/DVD
    • určení pohlaví
    • aktuální váhu plodu
    • prohlídku plodu ve 2D obraze

Cena?
4D ultrazvuk nabízíme i pacientkám, které nejsou u nás registrované. Cena za jedno vyšetření je 1000 Kč. Pro pacientky u nás registrované nabízíme nadstandardní balíčky.


Upozornění: Vyšetření 4D ultrazvukem je stále považováno za nadstandardní a není tedy hrazeno zdravotními pojišťovnami.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky